Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris darba vizītē apmeklēs Latgalē izvietotās vienības un Zemessardzes pamatapmācības nometni
Bruņoto spēku komandieris darba vizītē apmeklēs Latgalē izvietotās vienības un Zemessardzes pamatapmācības nometni
Rīt, 12.jūlijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 3.brigādes militārās pamatapmācības 1. līmeņa nometni Daugavpils novadā, kā arī Zemessardzes 56. kājnieku bataljonu Jēkabpilī un Zemessardzes 34. Artilērijas bataljonu Daugavpilī.

Vizītes laikā ģenerālmajors L.Kalniņš tiksies ar Zemessardzes 3.brigādes komandieri pulkvežleitnantu Māri Simsonu un brigādes bataljonu komandieriem, personālsastāvu, kā arī, apmeklējot Zemessardzes 3.brigādes militārās pamatapmācības nometni, iepazīsies ar jauno zemessargu apmācību un sadzīves apstākļiem. 

No šā gada 2. līdz 22. jūlijam Zemessardzes 3.brigādes militārās pamatapmācības nometnē aptuveni 200 zemessargu apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, gūst ieskatu topogrāfijā, kā arī pirmās medicīniskā palīdzības sniegšanā un saistošajos normatīvajos aktos. 

Jau ziņots, ka šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiks, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā. Jaunie zemessargi apgūs iemaņas pamatapmācības nometnēs visās trijās Zemessardzes brigādēs.

Zemessardzes 3. brigādes militārās pamatapmācības 1. līmeņa nometne norisinās no 2. līdz 22. jūlijam, 2. brigādes nometne – no 26. jūlija līdz 22. augustam Valmierā, bet 4. brigādes – no 20. līdz 27. augustam Kuldīgā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Zemessardzes 3. brigādes teritorijā atrodas septiņi bataljoni – Zemessardzes 25. kājnieku bataljons Gulbenē, Zemessardzes 31. Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljons Alūksnē, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kājnieku bataljons Jēkabpilī.

Video par dalību Zemessardzē: https://youtu.be/jMcnpL8Fskk

Informāciju sagatavoja: 
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473