Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Liepājā pazudušā zēna meklēšanā iesaistīti papildu Nacionālo bruņoto spēku resursi
Liepājā pazudušā zēna meklēšanā iesaistīti papildu Nacionālo bruņoto spēku resursi

Sākot no šodienas, 7. jūlija, pēc Valsts policijas lūguma Liepājā pazudušā zēna meklēšanā iesaistīti vēl lielāki Nacionālo bruņoto spēku resursi.

Meklēšanas darbu koordinēšanai un vadībai, ņemot vērā ģeogrāfisko izvietojumu, Jūras spēku mācību centrā izvietots Operācijas vadības centrs, kuru vada Valsts policija. Meklēšanas darbos šobrīd iesaistīti vairāk nekā 80 karavīru un zemessargu no Zemessardzes 4.brigādes, Mācību vadības pavēlniecības, Nodrošinājuma pavēlniecības un Jūras spēkiem.

Līdz šim pēc Valsts policijas  pieprasījuma atbalstu zēna meklēšanas darbos sniegusi Zemessardzes 4.brigāde, 2.jūlijā iesaistot 39 zemessargus un karavīrus; 3.jūlijā – 69 zemessargus un karavīrus, savukārt 4.jūlijā - 31 zemessargu un karavīru. 4.jūlijā meklēšanas darbos tika iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters Mi-17. Savukārt 5.jūlijā zēna meklēšanā iesaistījās seši Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas ūdenslīdēji, pārmeklējot ūdenskrātuves Šķēdes pusē, kā arī 12 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 44.kājnieku bataljona.   

Kārtību, kādā Nacionālo bruņoto spēku resursi tiek iesaistīti pazudušu personu meklēšanas darbos, nosaka 2010. gada 5.oktobrī apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi Nr.946 “Kārtība, kādā Nacionālie bruņotie spēki piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī neatliekamos ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos.”

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473