Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / NATO Militārās komitejas laikā atzinīgi novērtē Latvijas ieguldījumu aizsardzības spēju stiprināšanā
NATO Militārās komitejas laikā atzinīgi novērtē Latvijas ieguldījumu aizsardzības spēju stiprināšanā

Trešdien, 17.maijā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš piedalījās NATO Militārās komitejas sanāksmēs Briselē, Beļģijā, kur divpusējās tikšanās laikā ar ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētāju ģenerāli Džozefu Danfordu pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus aizsardzības jomā.

Ģenerālis Dž. Danfords atzinīgi novērtēja Latvijas karavīru ieguldījumu starptautiskajās operācijās Afganistānā un Irākā, kā arī izteica atbalstu straujajai Nacionālo bruņoto spēku attīstībai un atzinīgi novērtēja pēdējos gados sasniegto Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. Ģenerālis Dž. Danfords sarunā ar ģenerālmajoru L.Kalniņu apstiprināja, ka ASV arī turpmāk sniegs atbalstu Latvijai aizsardzības jomā.

Ģenerālmajors L.Kalniņš apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt ieguldījumu starptautiskajās operācijās un pauda stingru atbalstu nepieciešamībai turpināt militāro spēju attīstību un sadarbību ar NATO partneriem. “Vienmēr esmu uzskatījis, ka ASV ir mūsu galvenais partneris, lai realizētu atturēšanas politiku. Tikai kopā mēs varam nodrošināt labāku dzīvi mūsu sabiedrībai un pārliecību par drošību,” uzsver ģenerālmajors L.Kalniņš. 

NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri pārrunāja NATO lielāku iesaisti cīņā pret terorismu, stabilitātes veicināšanas pasākumus, NATO vadītās apmācību misijas “Resolute Support” nākotni un apņemšanos turpināt atbalsta sniegšanu Afganistānai, kā arī ar jūnijā gaidāmo NATO ministru sanāksmi saistītus jautājumus.

Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473