Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Bruņoto spēku komandieris piedalās ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs
Bruņoto spēku komandieris piedalās ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs

No 16. līdz 17.maijam Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš piedalīsies ES un NATO Militārās komitejas sanāksmēs Briselē, Beļģijā.

ES dalībvalstu un partnervalstu bruņoto spēku komandieri, tiekoties ar ES Augsto pārstāvi ārpolitikas un drošības politikas jomā Federiku Mogerīni un ASV Eiropas spēku virspavēlnieku ģenerāli Kērtisu M. Skaparoti, pārrunās starptautiskās un reģionālās drošības un aizsardzības izaicinājumus, tostarp situāciju Ukrainā.

ES Militārās komitejas sanāksmē izskatīs arī ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas aktualitātes, tostarp ES vadīto militāro operāciju gaitu.

NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri pārrunās NATO lielāku iesaisti cīņā pret terorismu, stabilitātes veicināšanas pasākumus, NATO vadītās apmācību misijas “Resolute Support” nākotni un apņemšanos turpināt atbalsta sniegšanu Afganistānai, kā arī ar jūnijā gaidāmo NATO ministru sanāksmi saistītus jautājumus.

Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Informāciju sagatavoja:
Majore Mairita Senkevicina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv


Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473