Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē izvieto Vācijas pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru
Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē izvieto Vācijas pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru

Sniedzot ieguldījumu NATO spēku klātbūtnes stiprināšanā alianses austrumos, Vācijas bruņotie spēki Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē atkārtoti izvietojuši pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru, kas tur atradīsies turpmākos trīs mēnešus.

Integrēts Baltijas valstu gaisa telpas kontroles sistēmā (BALTNET), pārvietojamais Gaisa kontroles un ziņošanas centrs būs daļa no NATO gaisa telpas novērošanas un kontroles sistēmas. Šī centra personāls sniegs atbalstu arī Nacionālo bruņoto spēku apmācībā.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos, NATO, tostarp Vācija, aktīvi iesaistās klātbūtnes stiprināšanā un drošības veicināšanā Latvijā.

Vācijas bruņotie spēki Latvijā atkārtoti izvieto pārvietojamo Gaisa kontroles un ziņošanas centru iniciatīvas “Persistent Presence” ietvaros, īstenojot sabiedroto spēku klātbūtni saskaņā ar NATO samitā Velsā pieņemtajiem lēmumiem par reģionālās drošības stiprināšanu alianses austrumu pierobežā.

Pirmo reizi pārvietojamais Gaisa kontroles un ziņošanas centrs Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē uz trīs mēnešu periodu tika izvietots pērn jūlijā.

Jau ziņots, ka šī gada martā, oficiālās vizītes Latvijā laikā, par pārvietojamā Gaisa kontroles un ziņošanas centra atkārtotu izvietošanu Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē paziņoja Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena.

Šī centra izvēršanas plānošanas procesa veicināšanā atbalstu ir sniegusi arī NATO spēku integrācijas vienība.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473