Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku kājnieku brigāde
Jūras spēku flotile
Gaisa spēku aviācijas bāze
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība ar ģenerālleitnantu Hodžu pārrunā turpmāko sadarbību
Aizsardzības nozares vadība ar ģenerālleitnantu Hodžu pārrunā turpmāko sadarbību

16.martā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš tikās ar ASV armijas Eiropā komandieri ģenerālleitnantu Frederiku Benu Hodžu (Frederick Ben Hodges), lai pārrunātu reģionālās drošības izaicinājumus un turpmāko divpusējo sadarbību, tai skaitā militāro mācību un spēju attīstības jomā.

Aizsardzības ministrs izteica pateicību ģenerālleitnantam Hodžam par nepārtraukto ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā un uzsvēra sabiedroto klātbūtnes nozīmi Baltijas valstīs. Tāpat viņš informēja par ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku aizsardzības spēju stiprināšanā un infrastruktūras attīstībā.

Amatpersonas pārrunāja arī mācību “Allied Spirit VI” norisi un Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes profesionālās spējas, šo mācību laikā uzņemoties daudznacionālās brigādes vadību.

Komentējot ”Allied Spirit” mācību nozīmi, aizsardzības ministrs R.Bergmanis uzsvēra: “Latvijai šī ir iespēja pierādīt, ka mēs esam ne tikai drošības patērētāji, bet arī drošības sniedzēji. Pēdējo gadu laikā mēs esam būtiski palielinājuši mūsu bruņoto spēku kaujas spējas. Tādēļ šīs mācības ir lieliska iespēja pārbaudīt mūsu spēkus, lai gūtu papildus pierādījumus tam, ka Latvijas karavīri ir spējīgi vadīt brigādes mēroga pasākumus. Šī ir līdz šim lielākā mūsu bruņoto spēku līdzdalība militārās mācības ārvalstīs.”

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī ASV ieguldījums reģionālajā drošībā ar operāciju “Atlantic Resolve” un nesenā rotācija, kuras rezultātā Latvijā ieradās ASV 10.kaujas aviācijas brigādes vienība “Fēnikss” ar pieciem helikopteriem “UH-60 BlackHawk” un ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona karavīri un ar tankiem “M1 Abrams” un kaujas mašīnām “Bradley”.

17.martā R.Bergmanis un ģenerālmajors Kalniņš apmeklēs mācību “Allied Spirit VI” viesu dienu.

ASV Armijas Eiropā  vadītajās starptautiskajās militārās mācībās “Allied Spirit VI” piedalās aptuveni 500 Latvijas karavīru un 130 militārās tehnikas vienības, tai skaitā 30 kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas.

Mācību “Allied Spirit VI” mērķis ir pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt augstas intensitātes militārās operācijas daudznacionālā vidē.

Mācības norisinās no norisinās no 8.līdz 31.martam, tajās piedalās ap 2770 karavīru no 12 valstīm – ASV, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Francijas, Ungārijas, Vācijas, Itālijas, Maķedonijas, Latvijas, Nīderlandes un Slovēnijas.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā eksperte
Tālrunis: 67335224
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473