Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku kājnieku brigāde
Jūras spēku flotile
Gaisa spēku aviācijas bāze
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Vizītē Latvijā uzturēsies ģenerālis Skaparoti
Vizītē Latvijā uzturēsies ģenerālis Skaparoti

Trešdien, 15. martā, oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies ASV Eiropas spēku virspavēlnieks, NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Kērtiss M. Skaparoti (Curtis M. Scaparrotti).

Vizītes laikā ģenerālis K.M.Skaparoti tiksies ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju, Latvijas un ASV līdzšinējo un turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, tai skaitā ASV klātbūtni Latvijā.
Ģenerālis K.M.Skaparoti arī apmeklēs Ādažu bāzi, kur tiksies ar ASV karavīriem, kas operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros dienesta pienākumus patlaban pilda Latvijā.

Plkst. 13.50 ģenerālis K.M.Skaparoti un Nacionālo bruņoto spēku vadība noliks ziedus pie pulkveža O. Kalpaka pieminekļa Rīgā.

No plkst. 15.35 līdz 15.50 Aizsardzības ministrijā plānota aizsardzības ministra R.Bergmaņa un ģenerāļa K.M.Skaparoti preses konference par turpmāko ASV klātbūtni Baltijas valstīs.

Plānots, ka 15. martā ģenerālis K.M.Skaparoti arī tiksies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit).

Ģenerālis K.M.Skaparoti ASV Eiropas spēku virspavēlnieka amatā stājās 2016. gada maijā. Vienlaikus viņš ir arī NATO spēku virspavēlnieks Eiropā.

Pašlaik ASV klātbūtni Latvijā nodrošina ASV 3. brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri, kas operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā ieradās šī gada februārī.

“Atlantic Resolve” ir ASV operācija, kas tika aizsākta 2014. gada pavasarī, demonstrējot ASV ieguldījumu kolektīvajā drošībā pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas. 173. aviācijas brigādes karavīri bija pirmie, kas ieradās Baltijas valstīs un Polijā operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros 2014. gada aprīlī.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335045
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473