Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Oficiālā vēstule
Jautā rekrutētājiem!
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Nacionālo bruņoto spēku komandieris iepazīšanās vizītē apmeklēs Jūras spēku flotili
Nacionālo bruņoto spēku komandieris iepazīšanās vizītē apmeklēs Jūras spēku flotili

Rīt, 10.martā, Liepājā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš iepazīšanās vizītē apmeklēs Jūras spēku flotili. 

Vizītes laikā ģenerālmajors L.Kalniņš tiksies ar Jūras spēku flotiles komandieri flotiles admirāli Ingu Vizuli, lai iepazītos ar galvenajiem vienības uzdevumiem, prioritātēm un tās infrastruktūru, kā arī piedalīsies Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģa M-04 “Imanta” 10.dzimšanas dienas Jūras spēku flotiles sastāvā svinīgajā pasākumā. Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklēs arī Jūras novērošanas un sakaru dienestu, Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīcu, Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģi M-08 “Rūsiņš”, štāba un apgādes kuģi A-53 “Virsaitis”, kā arī Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komandu.

Jūras spēku flotiles galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt jūras novērošanu un kontroli, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā.

1991.gada 1.oktobrī Liepājas Jūras Koledžā tika izveidots Jūras spēku mācību centrs, kurā mācības uzsāka jūras robežsargi. Tas bija pirmais solis atjaunoto Jūras spēku veidošanā, un tā bija pirmā Jūras spēku apakšvienība. 1992.gadā pavasarī Liepājā tika izveidots Jūras spēku divizions, kura sastāvā iekļāva arī Mācību centru. Pēc Liepājas Jūras spēku diviziona izveidošanas, Latvijas Jūras spēkiem tika piešķirti trīs zivju inspekcijas kuģi, kurus piemēroja krasta apsardzības vajadzībām. Vissvarīgākais notikums Jūras spēkos kopš Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas bija karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes kuģa “ Sams” 1992.gada 11.aprīlī. Kopš tā laika 11.aprīlis tiek uzskatīts par Jūras spēku flotiles atjaunošanas dienu.  

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473