Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Svinīgā ceremonijā uz Mali pavada Latvijas kontingenta karavīrus
Svinīgā ceremonijā uz Mali pavada Latvijas kontingenta karavīrus

Šodien, 11. janvārī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Leonīds Kalniņš tikās ar karavīriem, kuri jau tuvākajā laikā dosies veikt dienesta pienākumus ANO vadītajā visaptverošajā stabilizācijas operācijā Mali “MINUSMA”.

Jau tradicionāli svinīgajā pavadīšanas ceremonijā karavīri no aizsardzības nozares vadības saņēma ceļamaizi - Latvijas karogu un rudzu maizes klaipu.

“Ceru, ka jums visu izdosies realizēt, iegūstot to pieredzi, kas ir svarīga mūsu bruņoto spēku attīstībā. Mums priekšā ir daudz izaicinājumu. Pieredze un pozitīvās atsauksmes no sabiedrotajiem apliecina, ka starptautiskajās operācijās esam uzstādījuši augstu latiņu,” uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Ģenerālmajors L.Kalniņš karavīriem vēlēja efektīvi veikt uzdevumu un godam pārstāvēt Latviju: “ANO vadītā stabilizācijas operācija Mali ir ļoti svarīga Latvijai. Tāpēc novēlu pēc iespējas efektīvāk izpildīt uzdevumus. Atceraties, ka jūs Mali reprezentējat ne tikai Nacionālos bruņotos spēkus, bet Latviju. Lai mūsu Latvijas karogs plīvo daudz, un Latvijas vārds izskan ar cildinājumu.”

Latvijas karavīri Vācijas kontingenta sastāvā nodrošina ANO vadītās operācijas operacionālo darbību, kuras centrālā loma ir situācijas stabilizēšanā Mali. Līdz ar atbalstu šai operācijai tiek stiprinātas ANO pozīcijas Mali un reģionā kopumā, lai nodrošinātu mieru, īstenotu samierināšanas procesu, aizsargātu civiliedzīvotājus un veicinātu cilvēktiesību ievērošanu, kā arī novērstu krīzes eskalāciju kaimiņu valstīs.

ANO vadītā operācija Mali tika uzsākta, pamatojoties uz 2013.gada 25.aprīļa ANO Drošības padomes rezolūciju, un tai ir centrālā loma situācijas stabilizēšanā šajā valstī. Līdz ar atbalstu šai operācijai tiek stiprinātas ANO pozīcijas Mali un reģionā kopumā, lai nodrošinātu mieru, īstenotu samierināšanas procesu, aizsargātu civiliedzīvotājus un veicinātu cilvēktiesību ievērošanu, kā arī novērstu krīzes eskalāciju kaimiņu valstīs.

Šobrīd Latvija dažādos apmēros piedalās arī pretterorisma operācijā “Inherent Resolve” Irākā, NATO apmācības operācijā “Resolute Support” Afganistānā, Eiropas Savienības pretpirātisma operācijā “Atalanta”, Eiropas Savienības Apmācības misijā Mali un ES Jūras spēku Vidusjūras reģionā “Eunavfor Med” militārajā operācijā “Sophia”, kas vērsta pret cilvēku kontrabandas un tirdzniecības tīklu.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473