Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Aizsardzības nozares vadība piedalīsies Ziemassvētku kauju 100. gadadienas pasākumos
Aizsardzības nozares vadība piedalīsies Ziemassvētku kauju 100. gadadienas pasākumos

Sestdien, 7. janvārī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube piedalīsies Ziemassvētku kauju 100. gadadienai veltītajos atceres pasākumos. Tos apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienību un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Plkst. 13.30 Babītes novada Antiņu kapsētā notiks Ziemassvētku kaujās kritušo strēlnieku piemiņas brīdis.

Plkst. 15.00 Ziemassvētku kauju muzejā Jelgavas novada Valgundes pagasta “Mangaļos” norisināsies jauna brīvdabas ekspozīcijas elementa – betona ugunspunkta atklāšana un Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukcija.

Plkst. 16.00 “Mangaļos” svinīgo solījumu dos  60 topošie jaunsargi, kuri pēc tam kopā ar aizsardzības ministru, bruņoto spēku komandieri, zemessargiem, skautiem un gaidām mēros 7 km, dodoties lāpu gājienā uz Ložmetējkalnu.

Savukārt plkst. 18.00 aizsardzības nozares vadība piedalīsies Ziemassvētku kauju atmiņu ugunskuru pasākumā Ložmetējkalnā.

Ziemassvētku kaujas bija vienas no lielākajām un sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā  Pirmā pasaules kara laikā. Kaujas notika starp vācu 8. un krievu 12. armijas daļām, kuru sastāvā cīnījās astoņi latviešu strēlnieku pulki. Ģenerāļa Augusta Misiņa vadībā strēlniekiem bez artilērijas atbalsta izdevās pārraut vācu fronti Lielā Tīreļpurva rajonā un izlauzties cauri nocietinājumiem, nokļūstot līdz Ložmetējkalnam. Šīs kaujas paņēma daudzu strēlnieku dzīvības, taču vienlaikus tās bija apliecinājums latviešu spējai aizstāvēt savas intereses ar militāra spēka palīdzību un cēla tautas nacionālo pašapziņu.

Ziemassvētku kaujas norisinājās no 1916. gada 23. līdz 29. decembrim pēc vecā stila jeb no 1917. gada 5. līdz 11. janvārim pēc jaunā stila.

Informāciju sagatavoja:
Vita Briže
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473