Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Aktualitātes / Mācībās „Ziema 10” sagatavo vienības dalībai operācijā Afganistānā
Mācībās „Ziema 10” sagatavo vienības dalībai operācijā Afganistānā

Ar nemiernieku grupas atrašanu un neitralizēšanu, kā to paredzēja mācību leģenda, 12.februārī noslēdzās 1.kājnieku bataljona mācības „Ziema 10”, kuru mērķis bija sagatavot nākamā Latvijas kontingenta vienības dienestam NATO vadītājos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos Afganistānā (ISAF). 

Mācības sākās 8.februārī, kad bataljons no izvietojuma Ādažos, veicot maršu, izvirzījās uz Alūksni, bet pēc ierašanās atbildības rajonā - Lāčusila poligonā - sagatavojoties turpmākajiem uzdevumiem. 

Mācību pamatuzdevums bija apgūt tās iemaņas, ka nepieciešamas drošības situācijas stabilizēšanai bataljona atbildības rajonā, kas ir arī Latvijas kontingenta vienību uzdevumus, pildot dienesta pienākumus Afganistānā, kur ik pa laikam nākas saskarties ar nemierniekiem slēpņos, viņu uzstādītajām improvizētajām spridzināšanas ierīcēm, kā arī reaģēt uz apšaudēm un snaiperu darbību, tādējādi mācībās tika apgūti tādi militāro operāciju elementi kā patrulēšana, reakcija uz pretinieka uguni, darbība novērošanas postenī, ātra slēpņa ierīkošana un citi. 

Izpildot mācību uzdevumus, bataljons pilnveidoja arī tā kaujas spējas darbībai ziemas apstākļos apakšvienības sastāvā, jo mācības notika Alūksnes novadā, Lāčusila poligonā, kur ir izveidojusies viena no biezākajām sniega segām valstī. 

“Regulāri izmantojam arī šo poligonu, jo tā apvidus ir ļoti pateicīgs kājnieku operācijām: tas ir sarežģīts, lai pārvietotos un orientētos. Turklāt šogad ziema ir fantastiska un īpaši labvēlīga mums, jo tiek radīti vairāki ierobežojumi – izlādējas rāciju baterijas, sasalst pārtika, ir apgrūtināti braukšanas apstākļi un ar to visu karavīriem ir jātiek galā,” situāciju vērtēja bataljona komandieris majors Uģis Romanovs. 

Mācībās „Ziema 10” piedalījās vairāk nekā 300 karavīru un tika iesaistītas aptuveni 60 tehnikas vienības. Līdzīgas mācības 1.kājnieku bataljons rīko vairākas reizes gadā dažādās Latvijas vietās. 

Foto no Rekrutēšanas un jaunsardzes centra arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473